PODOLOGIA

Podologia

stopa cukrzycowa jak leczyc

PODOLOGIA KIELCE 

 

 

Podologia w naszym salonie to zabiegi, których głównym celem jest dbanie o atrakcyjny wygląd i zdrową kondycję stóp, a także kompleksowe doradztwo w zakresie ich prawidłowej profilaktyki, higieny i pielęgnacji. Nasz salon jest certyfikowaną placówką marki-lidera w podologii – Gehwol, należymy również do Powszechnego Programu Profilaktycznego Zdrowe Nogi. Pomagamy doraźnie i długoterminowo w problemach zdrowotnych stóp – dolegliwościach typowych dla cukrzyków (stopa cukrzycowa), jak i defektach estetycznych takich jak wrastające paznokcie, zrogowaciały naskórek, odciski, modzele.

Pomagamy przeciwdziałać w powstawaniu zmian chorobowych w obrębie stóp, prowadzimy zabiegi mające na celu złagodzenie lub wyeliminowanie utrudniających codzienne funkcjonowanie problemów stóp. Świadczymy także doradztwo w zakresie codziennej higieny i stosowania profesjonalnych kosmetyków podologicznych. Przywracamy stopom doskonałą formę.

Pielęgnacja skóry

Problemy ze skórą stóp w dużej części przypadków są efektem podrażnienia i nadmiernego ucisku danych obszarów stopy. W wyniku tych bodźców rozszerzają się naczynia krwionośne skóry stopy, naskórek rozrasta się, a skóra wytwarzając nowe komórki wypycha stare. W efekcie w miejscu podrażnionym dochodzi do zgrubień skórnych. Wysuszona skóra rogowacieje, pęka, pojawiają się odciski, powodując tym samym dyskomfort w chodzeniu. Rozwiązaniem problemów jest, nie tylko usunięcie martwego naskórka i powstałych zmian, ale również diagnoza problemu i prawidłowa pielęgnacja skóry, która uchroni przed nawrotem dolegliwości w przyszłości.

Pielęgnacja paznokci

Nie ma dwóch takich samych paznokci. Każdy paznokieć rośnie inaczej. Wpływ na to mają nie tylko czynniki genetyczne, ale także zewnętrzne np. ucisk buta, prawidłowa postawa stopy przy chodzeniu. Wszystko to sprawia, że rosnący paznokieć może powodować wiele problemów takich jak np. wrastanie płytki paznokcia, którym przeciwdziałać trzeba na bieżąco.  Mechaniczne uszkodzenia paznokci często powodować mogą także ubytki w płytce paznokcia, które nie tylko nieestetycznie wyglądają, ale mogą być również przyczyną kolejnych dolegliwości.

Szybka reakcja na pojawiające się problemy i prawidłowa pielęgnacja całej stopy to klucz do zachowanie jej estetyki jaki i prawidłowej postawy.

ul. Warszawska 21 lok. 3
Kielce