ROZJAŚNIANIE

Kwasy medyczne

Kwasy medyczne najlepsze

PIELĘGNACJA ZABIEGOWA

 

Problem: Zaburzenia pigmentacji skóry mogą mieć różne podłoże. Często nasilają się okresowo po słonecznym lecie, niekiedy mają swoje źródło w problemach hormonalnych i trądzikowych. W wyniku tych procesów dochodzi do gromadzenia się melanin (pigmentu) w wybranych miejscach lub obszarach skóry. Równomierną dystrybucję melanin zakłóca także gromadzenie się obumarłych komórek w wierzchniej warstwie naskórka.

Rozwiązanie: Zastosowanie peelingów chemicznych umożliwia złuszczenie w sposób kontrolowany warstw zrogowaciałego naskórka. Zmniejszenie grubości naskórka powoduje już rozjaśnienie cery, a rozluźnienie przestrzeni międzykomórkowych umożliwia lepsze przenikanie składników aktywnych. Środowisko kwasowe hamuje także enzym tyrozynazę, która jest odpowiedzialna za powstawanie melanin. W procesie głębokiego złuszczania kwasowego, eksfoliacji ulegają również żywe komórki, co jest silnym bodźcem dla skórnych czynników wzrostu.

Efekt: Odbudowane komórki naskórka i uszczelnione powiązania między nimi, tworzą gładszą i rozjaśnioną cerą. Zastosowanie peelingu medycznego o określonym stężeniu, dopasowanego do aktualnego problemu, zapewnia efekt rozjaśniania przebarwień i zmian pigmentowych, regulacji procesów wydzielania sebum i ujednolicenia kolorytu. Spłyceniu ulegają także zmarszczki i linie mimiczne. Spośród peelingów kwasowych dedykowanych rozjaśnianiu proponujemy m.in.: Retexture Brite Peel, Retinol C Infusion Peel, Peeling Mango.

Zabiegowi złuszczania kwasowego towarzyszy uczucie pieczenia i zaczerwienienie – w zależności od inwazyjności danej kuracji. Do 2 tygodni po zabiegu, skóra może się widocznie łuszczyć.

 

UWAGA!!! Serie z wykorzystaniem kwasów medycznych wykonujemy w sezonie jesienno-zimowym, ze względu na zwiększoną pozabiegowo wrażliwość skóry na promieniowanie UV. Niezbędne jest stosowanie w tym czasie kosmetyków z wysokim filtrem SPF.

czas zabiegu: h

seria: do  zabiegów
(co   tygodnie)

ul. Warszawska 21 lok. 3
Kielce