ODMŁADZANIE

Peelingi kwasowe

Kwasy medyczne najlepsze

PIELĘGNACJA ZABIEGOWA


Problem:
Po 25. roku życia przyspiesza proces rogowacenia skóry. W efekcie, pogrubieniu ulega wierzchnia warstwa naskórka, co można poznać po wyczuwalnej szorstkości i niejednolitej fakturze. Nadmierne gromadzenie się obumarłych komórek w warstwie rogowej, zaburza prawidłowe funkcje skóry, w tym także transport substancji odżywczych w głąb skóry. W rezultacie może dochodzić do utraty elastyczności oraz utrwalania się głębokich bruzd i zmarszczek. Aby pobudzić komórki do odnowy, należy w pierwszej kolejności usunąć warstwy zrogowaciałe. Następnie (w zależności od zaawansowania problemu) stymulować do odnowy głębsze warstwy naskórka i skóry właściwej.

Rozwiązanie: Peelingi kwasowe to zabiegi złuszczania skóry, które umożliwiają eksfoliację kolejnych warstw naskórka w sposób kontrolowany. W wyniku tej procedury nie tylko zmniejsza się głębokość warstwy rogowej, ale także silnie pobudzone zostają fibroblasty i mechanizmy odnowy. W zależności od typu cery i zaawansowania problemu – kosmetolog dobiera właściwy rodzaj peelingu o określonym stężeniu. Im bardziej inwazyjny rodzaj pilingu zastosujemy, tym głębsze warstwy skóry pobudzimy do odbudowy, ale i wydłuży się czas regeneracji pozabiegowej. Wśród kwasów medycznych dedykowanych odmłodzeniu, proponujemy m.in.: Dermaquest peeling Mango, Nanopen + Retinol 4% czy Peeling dyniowy.

Efekt: Najlepsze efekty odmładzające przynoszą kuracje łączone w seriach tzn. peeling medyczny + zabieg regenerujący. Całość dopełnia indywidualnie dobierana kuracja domowa. Wówczas można oczekiwać widocznego spłycenia zmarszczek i wygładzenia skóry. Zauważalne jest także rozjaśnienie cery i wzrost nawilżenia. Zabiegowi złuszczania kwasowego towarzyszy uczucie mrowienia na skórze i zaczerwienienie – w zależności od inwazyjności danej kuracji. Przez kolejne 4-14 dni po zabiegu, następuje stopniowe łuszczenie się skóry.

 

UWAGA!!! Serie z wykorzystaniem kwasów medycznych wykonujemy w sezonie jesienno-zimowym, ze względu na zwiększoną pozabiegowo wrażliwość skóry na promieniowanie UV. Niezbędne jest stosowanie w tym czasie kosmetyków z wysokim filtrem SPF.

czas zabiegu: h

seria:  zabiegów
(co   tygodni)

ul. Warszawska 21 lok. 3
Kielce