PODOLOGIA

Tamponada paznokcia

dobry podolog

PIELĘGNACJA ZABIEGOWA

 

Nasz Salon jest certyfikowaną placówką Gehwol i należy do Powszechnego Programu Profilaktycznego Zdrowe Nogi. Specjalizujemy się w profesjonalnej pielęgnacji stóp, przywiązując szczególną uwagę do takich problemów jak: wrastające paznokcie, nadmiernie zrogowaciały naskórek, odciski, nagniotki, modzele, pękające pięty, stopa cukrzycowa. Z naszych usług korzystają również kobiety ciężarne oraz dzieci.

 

Problem: zaczerwienie i delikatna opuchlizna wału około paznokciowego, nieprawidłowo ułożona płytka paznokcia. Profilaktyka wrastania w przypadku paznokci rurkowatych, przy mechanicznym uszkodzeniu płytki lub gdy paznokieć odrasta po zabiegu chirurgicznym.

Rozwiązanie:  mały opatrunek często nasączony środkiem dezynfekcyjnym mający za zadanie odseparowanie płytki paznokcia od miejsca, w które paznokieć się wbija. Tamponadę po instruktażu udzielonym w naszym gabinecie podologicznym, można wymieniać samemu w domu. Metoda ta jest bezbolesna i bezproblemowa, ale sprawdzi się tylko wtedy, gdy szybko zareagujemy i pojawimy się w gabinecie zanim proces wrastania się rozwinie. Opatrunek często wykorzystywany jest w terapii wrastających paznokci u małych dzieci. Tu płytka paznokcia jest na tyle miękka, że ta metoda sprawdza się doskonale.

Efekt: mniejsza tkliwość, znaczna poprawa komfortu chodzenia.

czas: 15 min

ul. Warszawska 21 lok. 3
Kielce